آشنائی با طراحی کاراکتر

آشنائی با طراحی کاراکتر مایا پینت

طراحی کاراکتر ، به هنر طراحی در صنایع و برندهای مختلف برای ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطب گفته می شود که به وسیله آن می توان پیام یا مفهومی را با تاثیرگذاری بیشتر در قالب تصاویر یا انواع موشن گرافیک انتقال داد.

بلا شک شما از دوران کودکی تا به امروز شخصیت های مختلفی را به یاد دارید.

بعضی از این شخصیت ها مربوط به کارتون ها و انیمیشن هایی است که مشاهده می کردیم و بسیاری مرتبط با انواع تبلیغات تلویزیونی هستند

حتما شخصیت برند ایران رادیاتور را به یاد دارید . همان خرس قهوه ای که تبلیغات این برند را انجام می داد . که حتی الان پس از گذشت چندین سال از تبلیغات این برند ، امروزه تبلیغات را به نوه ی عمو یادگار منتقل کرده  است .

این مثال برای یادآوری این است که چه مقدار ماندگاری یک برند می تواند در طولانی مدت و طی سالهای زیاد وابسته به یک کاراکتر که به درستی انتخاب شده است و طراحی آن به طور خلاقانه و متناسب با کارایی برند انجام شده است باشد .

نکات مهم برای طراحی و اثر بخشی بیشتر یک کاراکتر:

طراحی یک محیط مناسب برای کاراکتر

به طور ساده می توان محیط سازی در طراحی کاراکتر را اینگونه تعریف کرد : قرار دادن یک شخصیت در فضایی متناسب مثلا چی توز موتوری برای تبلیغات جام جهانی روی بسته بندی ها شخصیت میمون را در فضای جام جهانی با توپ فوتبال قرار داد .

این فضا سازی می تواند واقعی و در دنیای رئال باشد و یا می تواند به صورت گرافیکی طراحی شود یا تلفیقی از هر دو باشد.

طراحی کاراکتر مایاپینت

برای مثال میتوان جهت تیزرهای تبلیغاتی سناریو نوشت ، فیلم برداری انجام داد و کاراکتر طراحی شده را داخل فضای واقعی قرار داد مانند همان تبلیغ ایران رادیاتور .

 

طراحی گرافیکی مایاپینت

یا به روش دیگر تماما فضا به صورت گرافیکی طراحی شود .

در تمام کاراکترهای طراحی شده برای انیمیشن یا کاراکتر تبلیغاتی ، سادگی مهم ترین ویژگی می باشد . طراح باید به آن به عنوان اصلی ترین رکن توجه کند. طراح باید در مراحل شخصیت سازی از پیچیدگی و ابهام اجتناب کند .

برای موفقیت در ماندگاری کاراکتر خود سعی کنید یک ویژگی مهم را در نظر بگیرید . روی همان تمرکز کنید و نقطه قوت کاراکتر خود قرار دهید .

سعی کنید از رنگ ها به جا و به موقع استفاده کنید.  ابتدا موقعیت را بسنجید . کمی در خصوص رنگ شناسی مطالعه کنید . از رنگ های زیاد و متنوع استفاده نکنید بلکه متناسب با نوع کاراکتر و مفهومی که از کاراکترها می خواهید انتقال دهید ، رنگ ها را برگزینید .

سعی کنید قبل از شروع به کار چند روز فقط به تحقیق و دیدن مدل ها ، شخصیت و کاراکترها سپری کنید . دیدن کمک بسیار شایان ذکری جهت الهام گرفتن می کند.  همچنین به افزایش قدرت تجسم نیز کمک می کند.

توجه به ویزگی های گروه سنی مخاطبین برای طراحی کاراکتر نیز می تواند به شما در خلق کاراکتر کمک کند شما باید در نظر داشته باشید که گروه سنی مخاطب شما بیشتر جذب چه ویزگی میشود.

برای معرفی برند یا کاراکتر خود توجه بسیار زیادی به این نکته داشته باشید که چه درگاهی متناسب با بودجه و نیاز شما است و مخاطبین مختص شما بیشتر در چه درگاهی حضور دارند این کار به جلوگیری از صرف هزینه های اضافی برای تبلیغات یا هزینه های موشن گرافیک کمک می کند و تبلیغات را موثر تر میکند.

مقالات تیزر تبلیغاتی

خمسهمشاهده نوشته ها

نصیبه خمسه فارغ التحصیل کارشناسی زبان انگلیسی که به دلیل علاقه و رشته تحصیلی خود ، ابتدا به عنوان مترجم و محتوا کار ، سپس به عنوان عضوی از تیم سئو مایاپینت مشغول به کار شدم در نتیحه بهینه سازی و سئو سایت شما را میتونم به صورت حرفه ای انجام بدم و رتبه سایتتون را به صفحه اول گوگل برسانم . در صورت هر گونه سوال هم می تونید با شماره تماس 021-66943753 تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با مجموعه مایا پینت بیشتر آشنا بشید :

مجموعه مایا پینت با داشتن کادری متخصص و جوان در حوضه تبلیغات و با در نظر گرفتن همه جوانب بصری در شکوفائی و رونق یک کسب و کار ایده پردازی هائی منحصر به فرد ، همچنین خلاقیت در ایجاد اثری ماندگار در ذهن و روح مخاطبین با استانداردهای زیبائی شناسی به صورت کاملا حرفه ای ، هنر دیده شدن را برای شما به سادگی به ارمغان می آورد .

مخاطبین شما کارفرمایان گرامی ، با ابزار تبلیغاتی ، کالا یا خدماتتان آشنا خواهند شد . استفاده درست و به موقع از ابزارهای تبلیغاتی همچون تبلیغات رسانه ای ، دیجیتال ، نوشتاری ، همایش و... قطعا موثرترین سلاح ها برای پیشبرد اهداف تجاری و رقابتی می باشد .

مجموعه مایا پینت با فراهم آوردن بهترین گزینه ها حضور برجسته و دائمی را در فضای پر چالش تبلیغات و رسانه برای کارفرمایان فراهم می کند .

درباره-مایا-پینت
درباره-مایا-پینت