انواع دیجیتال مارکتینگ

انواع دیجیتال مارکتینگ تاثیرات زیادی بر توسعه کسب و کار دارند. دیجیتال مارکتینگ به روش هایی گفته می شود که در توسعه و پیشرفت کسب و کار ها نقش مهمی دارند. با استفاده از روش های دیجیتال مارکتینگ می توان به بهتر دیده شدن برند و کسب اعتبار بیشتر نزد مشتریان و مخاطبین کمک کرد. در دنیای امروز با پیشرفت فضای مجازی و گسترش ابزار های الکترونیکی، دیجیتال مارکتینگ اهمیت زیادی پیدا کرده است. این پیشرفت باعث می شود که کسب و کار ها به انواع مختلفی از روش های دیجیتال مارکتینگ نیاز پیدا کند. در ادامه این مطلب قصد داریم انواع دیجیتال مارکتینگ را معرفی و بررسی کنیم.

دیجیتال مارکتینگ چیست

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی الکترونیکی یکی از روش های نوین تبلیغ و گسترش برند است که با استفاده از ابزار های الکترونیکی و در بستر اینترنت انجام می شود. کارشناسان با استفاده از انواع دیجیتال مارکتینگ در این روش با استفاده از تکنیک ها و روش های مناسب به معرفی محصولات یا خدمات یک برند می پردازند. هدف از دیجیتال مارکتینگ به فروش رساندن محصولات و معرفی خدمات به یک جامعه هدف مشخص است. این روش بازاریابی روش های مختلفی دارد که تنها به بازاریابی محتوا یا بازاریابی در فضای مجازی محدود نمی شود.

انواع دیجیتال مارکتینگ

همانطور که گفته شد روش ها و انواع مختلف بازاریابی دیجیتال وجود دارد. برخی از روش ها و انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ را در ادامه مقاله خواهید دید.

 • بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

یکی از مهم ترین انواع دیجیتال مارکتینگ سئو است. اولین قدم برای داشتن یک کسب و کار موفق در دنیای دیجیتال مارکتینگ داشتن یک وب سایت موفق است. سئو به مجموعه فعالیت های ویژه ای گفته می شود که به کمک آن ها شما می توانید وب سایت خود را در لیست وب سایت های محبوب با رنکینگ بالا در موتور های جستجو قرار دهید.

بازاریابی محتوا

 • بازاریابی محتوا

یکی دیگر از مهم ترین انواع دیجیتال مارکتینگ بازاریابی محتوا است که ارتباط تنگاتنگی با سئو دارد. محتوا با هدف معرفی و تبلیغ محصولات یا خدمات برند و افزایش ترافیک سایت و بازخورد تولید می شود. این محتوا باید به گونه ای تولید شود که در آن از کلمات کلیدی متناسب با سئوی سایت استفاده شود. محتوا در صورتی که به درستی تولید شود باعث بهبود سئو و رتبه بندی سایت می شود.

 • بازاریابی شبکه های اجتماعی

امروزه بسیاری از افراد به صورت گسترده از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و به همین دلیل بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از مهم ترین انواع دیجیتال مارکتینگ است. با استفاده از تولید محتوا، تبلیغ و معرفی برند به مخاطبین از طریق این شبکه های اجتماعی آن ها را به وب سایت برند هدایت و ترافیک وب سایت را بیشتر کرد. با افزایش ترافیک سایت بهینه سازی سئو آن راحت تر خواهد بود.

ppc یا تبلیغات کلیکی

 • PPC یا تبلیغات کلیکی

این روش نوعی تبادل تبلیغات بین وب سایت های مختلف است. شما در این روش می تواندی تبلیغات خود را روی یک وب سایت پربازدید دیگر قرار داده و به ازای هر کلیک روی لینک وب سایت شما مبلغی را به مدیر وب سایت مذکور پرداخت کنید. یکی از معتبر ترین و پربازدید ترین وب سایت برای دیجیتال مارکتینگ به روش PPC، گوگل ادوردز (Google Adwords) می باشد.

 • ایمیل مارکتینگ

یکی دیگر از انواع مهم و موثر بازاریابی، ایمیل مارکتینگ است. در این روش شما با طراحی ویژه سایت، می توانید لیستی کامل از ایمیل های بازدیدکنندگان و مخاطبان وب سایت خود جمع آوری کنید. در مرحله بعد شما می توانید به این مخاطبان ایمیل های هدفمند به منظور تبلیغ و معرفی خدمات خود ارسال کنید. به عنواتن مثال شما می توانید با ارسال یک ایمیل، مشتریان خود را از محصولات جدید وب سایت خود با خبر کنید و از این طریق آن ها را به سمت خرید محصولات خود سوق دهید.

 • بازاریابی ویروسی

یکی از رایج ترین انواع دیجیتال مارکتینگ استفاده از روش بازاریابی ویروسی است. این روش از طریق شبکه های اجتماعی انجام می شود و بازدهی بالایی دارد. در این روش برند شما با ایجاد یک کمپین یا چالش باعث می شوید برند شما توسط مخاطبین تبلیغ شود. به طور مثال از مخاطبین خود بخواهید در صورت خرید از برند شما آن را در صفحات مجازی خود به اشتراک بگذارند.

اهمیت استفاده از دیجیتال مارکتینگ

امروزه بسیاری از افراد بخش زیادی از وقت خود را صرف فضای مجازی می کنند. همین امر فرصت مناسبی برای صاحبان برند و کسب و کار های مختلف است تا محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین به کاربران معرفی کنند. دیجیتال مارکتینگ روشی کم هزینه برای تبلیغ و گسترش برند است. با بازاریابی دیجیتال می توان تا حد زیادی نیز در زمان صرفه جویی کرد.

دیجیتال مارکتینگ برای گسترش برند مزایای زیادی دارد. از طریق بازاریابی دیجیتال شما قادر خواهید بود مخاطبان خود را بهتر شناخته و هدفمند به تولید محتوا و ارائه محصولات و خدمات خود بپردازید. با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می توانید به راحتی عملکرد خود را بررسی و آنالیز کنید و با کمک اطلاعات حاصل از این آنالیز ها وب سایت و عملکرد خود را بهینه سازی کنید.

دلیل دیگر اهمیت استفاده از انواع دیجیتال مارکتینگ پیشی گرفتن از رقبای فعال در زمینه فعالیت شما و افزایش سود کسب و کار است. با استفاده درست و مناسب از دیجیتال مارکتینگ، شما در جلب اعتماد مخاطبین موفق تر خواهید بود و در نتیجه با افزایش بازدهی و بازخورد برند، سود به دست آمده بیشتر خواهد شد.

سوالات متداول انواع دیجیتال مارکتینگ

 • چه نوع دیجیتال مارکتینگی برای برند من مناسب است؟
  • اینکه چه نوع دیجیتال مارکتینگی برای هر برند مناسب است به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع خدمات یا محصولات ارائه شده، جامعه هدف و پلت فورمی که تبلیغ در آن انجام می شود، همگی از جمله عواملی هستند که تعیین می کنند بهترین نوع و روش دیجیتال مارکتینگ برای برند شما کدام است.
 • آیا هزینه هر نوع دیجیتال مارکتینگ متفاوت است؟
  • با توجه به برند شما و نوع خدماتی که ارائه می دهید، نوع دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده و به دنبال آن هزینه های پرداختی نیز می تواند متغیر باشد. برخی از شرکت های تبلیغاتی خدمات خود را به صورت پکیج ارائه می دهند که شامل چند نوع دیجیتال مارکتینگ است و در این صورت ممکن است هزینه ها تا حد زیادی کاهش پیدا کند.
 • آیا به منظور استفاده از روش های دیجیتال مارکتینگ همکاری با شرکت های دیجیتال مارکتینگ الزامی است؟
  • شرکت های دیجیتال مارکتینگ با کادر حرفه ای در زمینه تبلیغات می توانند هر نوع دیجیتال مارکتینگ را به خوبه برنامه ریزی و اجرا کنند و همکاری با این شرکت ها برای تبلیغ و معرفی برند بهترین نتیجه و بیشترین بازدهی را خواهد داشت. با این حال شما خود با فراگیری روش های دیجیتال مارکتینگ می توانید به تبلیغ و معرفی برند خود بپردازید.

مایا پینتمشاهده نوشته ها

Avatar for مایا پینت

در صورت وجود هرگونه سوال می توانید با شماره تماس های مجموعه تماس حاصل فرمائید. همچنین می توانید شماره خود را برای ما ارسال نمائید، تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *