بهترین روش های تبلیغات اینترنتی

بهترین روش های تبلیغات اینترنتی روش هایی هستند که بتوانند بازدهی کسب و کار را به حداکثر برسانند. روش های قدیمی بازاریابی از جمله پخش مستقیم تراکت یا تبلیغات شهری اغلب هزینه و زمان زیادی برای تبلیغ کنندگان و صاحبین برند داشت. با ورود اینترنت به دنیای امروز روش های جدید برای تبلیغات ابداع شد؛ در این روش ها از اینترنت و فضای مجازی به عنوان کانال ارتباطی بین صاحبان برند و مخاطبان استفاده می شود. بهترین روش های تبلیغات اینترنتی را در ادامه این مقاله مورد بررسی بیشتر قرار خواهیم داد.

بهترین روش های تبلیغاتی اینترنتی به چه روش هایی گفته می شود

روش های قدیمی بازاریابی از جمله پخش مستقیم تراکت یا تبلیغات شهری اغلب هزینه و زمان زیادی برای تبلیغ کنندگان و صاحبین برند داشت. با ورود اینترنت به دنیای امروز روش های جدید برای تبلیغات ابداع شد؛ در این روش ها از اینترنت و فضای مجازی به عنوان کانال ارتباطی بین صاحبان برند و مخاطبان استفاده می شود. تبلیغات اینترنتی به روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه این مقاله قصد بررسی این روش ها را داریم.

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی چیست

تبلیغات اینترنتی به هر گونه تبلیغات گفته می شود که در آن از اینترنت به عنوان یک کانال برای ارسال تبلیغات در فضای وب و برقراری ارتباط با مخاطبان استفاده می شود. طبق این تعریف هر گونه نمایش نام و علامت تجاری، شعار و تصاویر تبلیغاتی در سایت های مختلف، تبلیغاتی که در شبکه های اجتماعی انجام می شود و تقریبا هر محتوای تبلیغاتی که بر روی کامپیوتر یا تلفن همراه خود دریافت می کنید به نوعی تبلیغات اینترنتی محسوب می شوند.

انواع تبلیغات اینترنتی

همانطور که پیش تر گفته شد تبلیغات اینترنتی انواع مختلفی دارد. برخی از مهم ترین انواع تبلیغات اینترنتی شامل موارد زیر می شود:

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری از ساده ترین انواع تبلیغات اینترنتی است که در آن تبلیغات مورد نظر به صورت تمام صفحه روی صفحه نمایش کاربر نشان داده می شود. کسب و کار ها و برند ها به راحتی می توانند با استفاده از ابزار های طراحی تبلیغات بنری محصولات و خدمات خود را به صورت گسترده به جامعه ای از مخاطبان مورد نظر معرفی کنید.

تبلیغات ویدیویی

این نوع تبلیغات از دیگر روش های تبلیغات اینترنتی هستند که شباهت زیادی به تبلیغات بنری دارند. در این نوع تبلیغات ویدیوی تبلیغاتی شما به صورت تمام صفحه بر نمایشگر مخاطبان نشان داده شده و به ارائه خدمات یا محصولات برند شما می پردازد.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی از پرمخاطب ترین رسانه های دنیای اینترنت و دیجیتال هستند و کاربران فعال زیادی نیز دارند. صاحبین برند ها و کسب و کار ها با تبلیغات برند خود در این شبکه ها می توانند محصولات یا خدمات خود را به جامعه وسیعی از مخاطبین معرفی کنند.

تبلیغات ایمیلی

این روش تبلیغات اینترنتی از روش های پرطرفدار تبلیغات در فضای اینترنت است که در آن با فرستادن تبلیغات برند به صورت هدفمند به مخاطبان، می توانند آن ها را به خرید یا استفاده از محصولات خود تشویق کنند.

تبلیغات اینترنتی کسب و کار

بهترین روش های تبلیغات اینترنتی برای کسب و کارها، با توجه به شرایط دنیای امروز تبلیغات اینترنتی است. با استفاده از کسب و کار اینترنتی و تبلیغات اینترنتی به راحتی می توانید محصولات و خدمات خود را به مخاطبان خود معرفی کرده و ارائه دهید. طبق آمار اغلب افراد امروزه تمایل دارند به صورت آنلاین خدمات و محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنند؛ همین موضوع سبب می شود که تبلیغات اینترنتی تا حد زیادی برای کسب و کار ها اهمیت پیدا می کند. از مهم ترین تبلیغاتی که برای کسب و کار ها و رونق آن ها می تواند تا حد زیادی مفید باشد، شامل موارد زیر است:

 • تبلیغات پولی در موتور های جستجو
 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات در لینکدین

تبلیغات هدفمند در صفحه های اجتماعی

تبلیغات هدفمند در صفحه های اجتماعی

صفحات اجتماعی به صفحاتی گفته می شود که انواع تبلیغات در شبکه های اجتماعی را پوشش می دهد و کارابران آن ها را به دلایل مختلفی دنبال می کنند. داشتن یک صفحه اجتماعی مناسب و استفاده از آن یا دیگر صفحات در شبکه های اجتماعی یکی از بهترین روش های تبلیغات اینترنتی می باشد. این شبکه ها امکان دیده شده در یک جامعه گسترده از مخاطبان مختلف را به شما خواهد داد و علاوه بر آن می توان محتوایی که توسط دیگران دیده می شود را به صورت هدفمند مطابق سلیقه و سبک زندگی آن ها تعیین کنید. به طور کلی تبلیغات در شبکه ها و صفحات اجتماعی با توجه به سهولت دسترسی مخاطبان به این شبکه ها باید به صورت هدفمند انجام شوند.

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

بازاریابی و تبلیغات دو حوزه مهم در تبلیغات اینترنتی هستند که توسط اغلب افراد به اشتباه به جای هم به کار برده می شوند؛ ولی با هم تفاوت های زیادی دارند. بازاریابی تبلیغاتی به روش های بررسی رفتار مخاطبین و نحوه رفتار آن ها نسبت به تبلیغات برند شما گفته می شود. بازاریابی با هدف تعیین مخاطبان و بازاری که تبلیغات در آن بیشترین بازخورد را خواهد داشت. از طرف دیگر تبلیغات به معنی انجام فعالیت هایی است که پس از بازاریابی در جامعه هدف انجام می شود تا باعث جذب مخاطب و تبدیل آن ها به مشتریان بالقوه برند و کسب و کار انجام می شود. تبلیغات و بازاریابی اینترنتی به مراتب ساده تر از روش های دیگر است؛ چراکه می توان با کمک ابزار های آنلاین مختلف امار های دقیق تری از رفتار های مخاطبان تهیه کرد و بر اساس این آمار ها بازار هدف را انتخاب کرده و تبلیغات پرداخت.

بهترین روش تبلیغات 

کسب و کار های مختلف با بهترین روش های تبلیغات اینترنتی متفاوتی ممکن است رشد کرده و رونق پیدا کنند؛ از همین رو نمی توان گفت که یک روش تبلیغات اینترنتی به صورت قطعی بهترین روش برای تمامی کسب و کار ها است و باعث گسترش و شناخته شدن برند می شود. هر برند با توجه به حوزه فعالیت و اهداف تبلیغاتی باید به بررسی منابع تبلیغاتی موجود، رفتار مخاطبان، نیاز های بازار هدف و بودجه تبلیغاتی خود پرداخته و با توجه به نتایج این بررسی ها به انتخاب یک روش تبلیغاتی مناسب برای کسب و کار خود بپردازید.

بهترین روش تبلیغات

با این حال می توان گفت تبلیغات در شبکه های اجتماعی با توجه به استفاده ی گسترده ای که امروزه با پیشرفت و فراگیر شدن تلفن ها همراه هوشمند از آن ها می شود، از بهترین روش های تبلیغات اینترنی محسوب می شوند. کاربران این شبکه ها رنج سنی گسترده ای دارند و با علایق و سلایق مختلف همواره به دنبال صفحات مناسب سلیقه خود می گردند تا آن را دنبال کنند؛ از همین رو کسب و کار ها با شناساندن خود به بهترین شکل به جامعه هدف می توانند مخاطبان علاقه مند خود را جذب کرده و تبلیغات خود را در این جامعه ایجاد شده انجام دهند.

سوالات متداول بهترین روش های تبلیغات اینترنتی

 • چه کسانی می توانند تبلیغات اینترنتی را انجام دهند؟
  • تبلیغات اینترنتی اصولی و طبق قوانین بازاریابی و تبلیغات، توسط افراد متخصص حوزه تبلیغات که با عنوان کارشناس تبلیغات شناخته می شوند انجام می شود. این افراد اغلب در شرکت های تبلیغاتی یا آژانس ها فعالیت می کنند و می توان از طریق وب سایت این مراکز تبلیغاتی یا شماره های تماس با آن ها در ارتباط بود.
 • آیا تبلیغات اینترنتی برای گسترش برند تاثیر قطعی دارد؟
  • تبلیغات اینترنتی می تواند از موثر ترین روش های تبلیغات برای برندینگ و ارائه محصولات یا خدمات باشد؛ با این حال ممکن است روش های تبلیغات اینترنتی به تنهایی موثر واقع نشوند و برای تاثیر هر چه بیشتر تبلیغات انواع دیگری از تبلیغات نیز در کنار تبلیغات اینترنتی مورد نیاز باشد.
 • تعرفه تبلیغات اینترنتی چگونه است؟
  • هزینه تبلیغات اینترنتی تا حد زیادی به مواردی چون حوزه فعالیت برند، جایگاه برند در جامعه هدف، اهداف تبلیغاتی برند، نوع تقاضای صاحبین برند و روش های تبلیغات اینترنتی انتخابی توسط کارشناسان بستگی دارد و می تواند همواره در حال نوسان باشد.
 • بهترین شبکه اجتماعی برای تبلیغات اینترنتی کدام است؟
  • هر یک از شبکه های اجتماعی می توانند تاثیر ویژه ای روی برند داشته باشند. به عنوان مثال برای برخی کسب و کار ها ممکن است تبلیغات در لینکدین که جامعه ای کوچک تر از کاربران است مناسب باشد؛ در حالی که برای برخی کسب و کار ها استفاده از اینستاگرام می تواند تاثیر بیشتری روی برند داشته باشد.

مایا پینتمشاهده نوشته ها

Avatar for مایا پینت

در صورت وجود هرگونه سوال می توانید با شماره تماس های مجموعه تماس حاصل فرمائید. همچنین می توانید شماره خود را برای ما ارسال نمائید، تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *