تفاوت کانون و شرکت های تبلیغاتی

تفاوت کانون و شرکت های تبلیغاتی از جنبه های مختلف قابل بررسی است. تبلیغات از مهم ترین ابزارهای ارتباطی در دنیای امروز است که با استفاده از آن فروش محصولات و ارائه خدمات آسان می شود. تبلیغات به هر نوع فعالیتی گفته می شود که در آن با استفاده از ابزارهای مختلف به معرفی محصولات و خدمات یک برند پرداخته و در نهایت باعث افزایش فروش و مخاطبین کسب و کار می شود. تبلیغات با استفاده از ابزارها و کانال های زیادی قابل انجام است؛ با این حال تبلیغات زمانی بازدهی خواهند داشت که توسط افراد متخصص در مراکز ویژه تبلیغات انجام شود. شرکت های تبلیغاتی و کانون های تبلیغاتی از مراکزی هستند که تبلیغات را از مرحله طراحی تا اجرا برعهده می گیرند؛ این مراکز ممکن است در نگاه اول یکسان و مشابه به نظر برسند با این حال تفاوت کانون و شرکت تبلیغاتی تفاوت های زیادی با هم دارند که در ادامه این مقاله به بررسی این تفاوت ها خواهیم پرداخت.

شرکت تبلیغاتی چیست

شرکت تبلیغاتی 

موضوع فعالیت شرکت های تبلیغاتی تبلیغاتی  بدین صورت است که به صورت مستقل در توسعه و آماده سازی برنامه بازاریابی و تبلیغاتی یک کسب و کار نقش مهمی ایفا می کند. یک شرکت تبلیغاتی می تواند به صورت گسترده یا در زمینه ای خاص به ارائه خدمات بپردازد. این شرکت ها تمامی مجوز های لازم برای فعالیت های تبلیغاتی را از مراکز مربوطه داشته و می توانند کانون های تبلیغاتی را به عنوان یک زیر مجموعه در خود جای داده و بر کار این مراکز نظارت کنند. در واقع شرکت های تبلیغاتی مراکز گسترده ارائه دهنده خدمات تبلیغاتی هستند که می توانند دیگر مراکز تبلیغاتی را زیر مجموعه خود قرار دهند.

کانون تبلیغاتی چیست

کانون تبلیغاتی به مراکز تبلیغاتی کوچک گفته می شود که تحت نظارت یک سازمان بزرگ تر مانند سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی یا شرکت های تبلیغاتی برزرگ تر به فعالیت می پردازد. این مراکز اغلب خدمات مشابه شرکت تبلیغاتی ارائه می دهند ولی این خدمات به صورت عمومی هستند. چراکه اغلب این سازمان های تبلیغاتی تجهیزات لازم برای انجام تبلیغات در حوزه های تخصصی را نخواهند داشت. کانون های تبلیغاتی باید مراحل اداری و با داشتن شرایطی خاص، می توانند صاحب امتیاز خود را به شرکت تبلیغاتی تبدیل کنند. یک شرکت تبلیغاتی خود یک کانون تبلیغاتی محسوب می شود یا در مجموعه خود شامل یک یا چند کانون  تبلیغاتی می شود؛ اما یک کانون تبلیغاتی نمی تواند یک شرکت تبلیغاتی باشد مگراینکه پروسه حقوقی آن طی شود.

خدمات شرکت تبلیغاتی

شرکت های تبلیغاتی خدمات گسترده ای ارائه می دهند که نام بردن تمامی آن ها در یک مقاله ممکن نیست. به طور کلی می توان گفت شرکت تبلیغاتی قادر است هر نوع تقاضای تبلیغاتی که یک برند داشته باشد را برطرف کند. برخی از متداول ترین خدماتی که یک شرکت تبلیغاتی می تواند به کسب و کار ها و برند ها ارائه دهد، شامل موارد زیر است:

 • طراحی و پیشنهاد ایده تبلیغاتی.
 • طراحی و اجرای انواع تبلیغات.
 • رزو فضا و زمان اجرای تبلیغات.
 • طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی.
 • انجام تحقیقات و پژوهش های لازم در حوزه فعالیت های کسب و کار.
 • ارائه خدمات پشتیبانی تبلیغاتی.
 • برنامه ریزی، طراحی و مدیریت انواع تبلیغات.
 • ساخت استراتژی تبلیغاتی.
 • ادغام و یکپارچه سازی اطلاعات بازاریبای.
 • مدیریت بودجه و صورتحساب های هزینه های تبلیغاتی.

انواع شرکت تبلیغاتی

انواع شرکت تبلیغاتی

همانطور که پیش تر گفته شد شرکت های تبلیغاتی ممکن است به صورت گسترده به ارائه خدمات بپردازند و یا در حوزه تخصصی فعالیت کنند. بر همین اساس شرکت های تبلیغاتی به دو نوع تقسیم می شوند.

شرکت های تبلیغاتی خدمات کامل و شرکت های تبلیغاتی مدولار. در شرکت های تبلیغاتی خدمات کامل، وسیع ترین محدوده ارائه خدمات بازاریابی فراهم می شود. این نوع شرکت تبلیغاتی تمامی خدمات تبلیغاتی مورد نیاز مشتری را به صورت مستقیم در اختیار مشتریان و متقاضیان قرار می دهد. شرکت تبلیغاتی مدولار نیز یک شرکت تبلیغاتی کامل است که قادر به ارائه همه خدمات مورد نیاز مشتری می باشد؛ با این حال با توجه به حوزه تخصصی کسب و کار، به ارائه برخی خدمات خاص می پردازد.

خدمات کانون تبلیغاتی

کانون تبلیغاتی یک سازمان تبلیغاتی کوچک تر از شرکت تبلیغاتی بوده و به تبع آن خدمات محدودتری نیز ارائه می دهد و قوانین و مقررات تبلیغاتی خاصی نیز دارد. یک کانون خدماتی می تواند با شناخت بازار مورد نظر کسب و کار به طراحی و ساخت استراتژی تبلیغاتی برای کسب و کار پرداخته و تمامی امور طراحی و ایده پردازی خلاقانه بیلبورد ها و آگهی های تبلیغاتی را بر عهده بگیرند. علاوه بر آن کانون های تبلیغاتی قادر خواهند باود به طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی ساده و ابتدایی بپردازد و مشتری را از ابتدای مسیر تبلیغاتی خود راهنمایی کنند. مشاورین حاضر در کانون های تبلیغاتی قادر خواهند بود، تبلیغات شما را از ابتدا تا رسیدن به نتیجه دلخواه مدیریت کرده و در این زمینه به به صورت تخصصی به ارائه مشاوره تخصصی بپردازند.

با این حال، کانون های تبلیغاتی برای ارائه خدمات تخصصی تر نیاز به واسطه دارند. کانون های تبلیغاتی اغلب تحت مدیریت شرکت های تبلیغاتی فعالیت می کنند. از همین رو برای ارائه خدمات تخصصی مانند طراحی سایت و سئو مشتریان و متقاضیان این خدمات را به شرکت های تبلیغاتی مرتبط ارجاع می دهند.

شرکت تبلیغاتی یا کانون تبلیغاتی

با توجه به تفاوت کانون و شرکت های تبلیغاتی می توانید با توجه به نیاز خود یکی از این دو را انتخاب کنید. اغلب سازمان هایی که در حوزه تبلیغات فعالیت می کنند، کانون تبلیغاتی محسوب می شوند. این مراکز همگی برای ارائه خدمات تبلیغاتی ابتدایی که مورد نیاز اغلب کسب و کارها هستند، مناسب هستند. بنابراین در صورتی که نیاز به شروع تبلیغات برای کسب و کار خود دارید یا در زمینه تبلیغات نیاز به مشاوره افراد متخصص دارید، می توانید به این مراکز یا شرکت تبلیغاتی مایا پینت مراجعه کنید. با این وجود، شرکت های تبلیغاتی می توانند خدمات گسترده تری از همان ابتدای مسیر برای شما فراهم کنند. از همین رو در صورتی که برنامه های بلند مدت تبلیغاتی برای کسب و کار خود دارید، همکاری با یک شرکت تبلیغاتی می تواند برای شما مفید تر باشد.

برای دریافت فایل pdf این محصول روی لینک زیر کلیک کنید

تفاوت کانون و شرکت تبلیغاتی

سوالات متداول تفاوت شرکت تبلیغاتی با کانون تبلیغاتی

 • آیا هزینه استفاده از خدمات تبلیغاتی شرکت های تبلیغاتی با کانون های تبلیغاتی متفاوت است؟

بله؛ کانون های تبلیغاتی اغلب هزینه کمتری در قبال انجام فعالیت های تبلیغاتی دریافت می کنند. با این وجود شرکت های تبلیغاتی خدمات با کیفیت تر و تخصصی تری ارائه می دهند و به تبع آن هزینه بیشتری نیز دریافت می کنند.

 • نحوه همکاری با شرکت های تبلیغاتی چگونه است؟

در صورت تمایل به همکاری با شرکت های تبلیغاتی می توانید با تماس تلفنی با این شرکت ها در ارتباط باشید و در صورت تمایل به صورت حضوری برای ادامه همکاری به این شرکت ها مراجعه کنید.

 • چگونه می توان از خدمات کانون های تبلیغاتی استفاده کرد؟

استفاده از خدمات کانون های تبلیغاتی پس از بستن یک قرارداد همکاری انجام می شود. در صورت تمایل می توانید ابتدا به صورت تلفنی از این شرکت ها مشاوره تلفنی گرفته و سپس برای ادامه همکاری به صورت حضوری مراجعه  کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *