تیزر تبلیغاتی یا Promotional teaser برای اکثر مخاطبین بسیار جذاب است. در قرن حاضر کسب و کارها با رونق تبلیغات خود به حداکثر سودآوری رسیده اند . اما معمولا نوع تبلیغات متفاوت می باشد تا در ذهن عموم تاثیر مثبتی داشته باشند . تبلیغات از نوع تیزر یکی از موثرترین راه ها برای نشان دادن ایده های خود به مخاطبین است. با استفاده از به روز ترین ابزارهای مونتاژ تیزر تبلیغاتی را ساخت. با ما همراه باشید تا این نوع تیزر ها را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

روش های ساخت بهترین تیزر های تبلیغاتی

روش هایی که می توان با تیزرهای تبلیغاتی را نشان داد انواع متفاوتی دارد. اما بهترین و کارامدترین تیزرها از نوع تیزرهای تبلیغاتی تلویزیونی است . که با رعایت نکات اخلاقی و در نظر گرفتن ذهنیت مشتری و با توجه به عمده ترین نیازهای آنها می توان تبلیغات بصری آماده نمود.همچنین در بین همه تیزرهای تبلیغاتی ، تبلیغات موشن گرافیک نیز بسیار موثر و ماندگاری بالائی در ذهن مشتریان دارد .

در این روش انتقال مفاهیم به صورت انیمیشن می باشد که هم از تصاویر واقعی استفاده می شود و هم از تصاویر نیمه واقعی . برای آشنا شدن با حرفه و مشاغل مختلف می توان از انواع تبلیغات از جمله تبلیغات انیمیشنی در یک کلیپ کوتاه استفاده کرد .همچنین برند مورد نظر را می توان به صورت بصری به تصویر در آورد. موسسات و سازمان ها با شخصیت سازی و طراحی کاراکتر دلخواه به صورت موشن یا استاپ موشن در حوضه کاری خود می توانند فعالیتشان را به نحو احسنت نمایش دهند.

گرچه تبلیغات چاپی هم می توانند موثر واقع شوند اما تحقیقات نشان می دهد که تبلیغات به صورت بصری در ذهن افراد ماندگارتر است. 

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی معمولا کوتاه، بین ۵-۱۵ ثانیه می باشند. چنانچه شما محصولی برای ارائه دارید و یا امکانات مالی شما این اجازه را می دهد، ساخت تیزر تبلیغاتی راهی بسیار ساده برای بیشتر دیده شدن در بین رقبای خود می باشد. شما با یک ایده بسیار ساده می توانید تیزر تبلیغاتی شگفت انگیز و منحصر به فرد خودتان متناسب با بودجه مالی درنظر گرفته شده را داشته باشید.

ساخت تیزر دارای ۳ مرحله پیش تولید ، تولید و پس  تولید است. در قسمت پیش تولید زمان تیزر بسیار کوتاه است ( معمولا بین ۵-۱۵ ثانیه). ابتدا باید سعی کنید به دنبال یک پیام یا ویژگی اصلی که انتقال مفاهیم را به خوبی انجام می دهد باشید. گروه مایا این کار را طی جلسات متعدد با بررسی شغل شما و استخراج ایده هایی بکر از جلسات مشارکتی انجام میدهد. سپس یک سناریوی کوتاه برای تیزر با جزئیات کامل نوشته می شود اعم از موسیقی حرکات ،کاراکترها ، نوع فیلم برداری ، دیالوگ ، نورپردازی و… که کلیه مسیر ساخت تیزر را مشخص می کند.

تولید تیزر تبلیغاتی

تولید تیزر تبلیغاتی

در مرحله تولید تمامی مراحلی که از پیش مشخص شده است طبق برنامه ریزی انجام میگردد .پس از تولید تیزر در محل مورد نظر و انتخاب بازیگران ، فیلم برداری شده و توسط تدوین گر ادیت میگردد. و در صورت لزوم افکت های بصری و حتی موشن به تیزر اضافه میگردد . تیزر شما حتی میتواند بدون استفاده از فضای رئال و فیلم برداری بوده و به شکل انیمیشن یا موشن گرافی باشد.

سپس در مرحله پس تولید، تیزر ساخته شده در شبکه های مورد نیاز کاربر پخش میگردد.

انواع تیزر تبلیغاتی

در دنیای امروز تبلیغات بسیار گسترده شده اند و معمولا اکثر سازمان ها و یا مشاغل آزاد از طریق تبلیغات می توانند محصولات یا کمپانی خود را برند کنند و بدین صورت کسب و کار خود را رونق ببخشند در نتیجه از انواع تیزرهای تبلیغاتی استفاده می کنند که به اختصار توضیح خواهیم داد

ساخت تیزر صنعتی 

اینگونه تیزرهای تبلیغاتی جهت عرضه بهتر کالا و معرفی بیشتر محصولات یک کارخانه یا شرکت تولیدی میباشد که  صاحبان اینگونه مشاغل با هدف برندیگ کردن محصول خود اقدام به ساخت چنین تیزرهایی می کنند . محصول و تمامیه فرایند تولید از مرحله اول تا مرحله آخر که نظارت و کنترل کیفی و کمیت محصول می باشد را درقالب یک فیلم چند دقیقه ای به تصویر میکشند و این امکان را برای افرادی که مقدور به بازدید از کارخانه ها نیستند را فراهم میکند تا نظاره گر پروسه تولید یک محصولی که به طور روزمره از آن استفاده میکنند ، باشند.

ساخت تیزر تلویزیونی

اینگونه تیزرهای تبلیغاتی از رایج ترین انوع تبلیغات می باشد . هرگاه بحث از تبلیغات باشد اکثر صاحبین مشاغل در لحظه ی اول به یاد تبلیغات و آگهی های بازرگانی می افتند که بسیار در ذهن مخاطبین تاثیر گذار خواهد بود. به خصوص آگهی هایی که در بین سریال ها پخش میشود تاثیر به سزایی در ذهن تماشاگران خواهند داشت.

ساخت تیزر برای شبکه های اجتماعی

 

ساخت تیزر برای شبکه های اجتماعی

برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی ابتدا باید فهمید که کدام یک از شبکه های اجتماعی مخاطبان بیشتری دارد . سپس در آن برنامه شروع به گذاشتن کلیپ ها و انواع تبلیغات کنید. زیرا درصد مشاهده تیزرتبلیغاتی نسبت به خواندن مطالب بسیار بیشتر است . همانطور که تحقیقات نشان داده ، بسیاری از مردم از راه های تبلیغات مجازی از جمله برنامه اینستاگرام نسبت به شبکه های اجتماعی دیگر ، بیشتر استفاده می کنند و در آن از تبلیغات وسیعی استفاده می شود ، تا بتوان مشتریان بیشتری جذب کرد .

در واقع کسب و کارها این روزها اینترنتی شده است . با داشتن یک سایت قوی و قرار دادن تیزر کوتاه تبلیغاتی که چه بهتر است با یک فیلم برداری کوتاه از محصولات و یا با ایفاگری افراد برجسته و محبوب یا طراحی کاراکتر بتوان بهترین و ماندگارترین کلیپ ها را ساخت تا در ذهن مخاطبین بیشترین تاثیر را داشته باشد و سبب شود مخاطبان ، کلیپ های شما را به اشتراک بگذارند تا افراد بیشتری بیننده آن ها باشند . همینطور این تیزرها به بهینه سازی و سئو سایت شما کمک بسیار فراوانی میکند تا موتورهای جستجو در پیدا کردن نام تجاری شما فعال تر عمل کنند. علاوه بر تمام شبکه های اجتماعی ، سرویس های رایگان همچون آپارات وجود دارند که شما میتوانید ابداعات و کارهای خلاقانه ی خود را در آن به صورت کلیپ های نمایشی قرار دهید تا افراد بیشتری تماشاگر برنامه های شما باشند.

تیزر های شهری

تیزرهای شهری

در اینجا این نکته وجود دارد که در بسیاری از اتوبان های شهر و یا خیابان های پر تردد به روی دیوارهایی که در معرض دید افراد است تبلیغاتی انجام شده و با توجه به تصاویر جذاب و شماره تماس ها و یا آدرس پیج ایستاگرام ممکن است افراد تمایل داشته باشند با آن شرکت یا کمپانی ارتباط برقرار کنند تا از بتوانند بهترین شرکت تبلیغاتی در تهران را انتخاب کنند تا از این طریق بتوانند مشتریان بیشتری را جذب کنند که این مورد یک نمونه از مزایای تبلیغات در سطح شهر می باشد . البته تبلیغات در شهر از طریق مدل های زیادی انجام می شود مثلا:

اکثرا ما دیده ایم که در بعضی از خیابان های شهر از تلویزیون هایی استفاده شده که تبلیغات در آن به صورت فیلم کوتاه نمایش داده می شود. هنگامی که پشت چراغ قرمز قرار می گیرید می توانید این تصاویر و یا کلیپ های تبلیغاتی را بهتر ببینید. شاید این سوال پیش بیاید که در این روش ممکن است تصاویر برای مدت زمانی قطع شوند اما اگر از تلویزیون هایی که دارای صفحه نمایشگر LED باشند استفاده کنید تصاویر شما هیچگاه در اثر آفتاب و یا باران از بین نمی روند .

در واقع این صفحه نمایشگرها کار همان بیلبوردها را انجام می دهند . با این تفاوت که در این حالت امکان عوض کردن تصاویر وجود دارد و دیگر نیازی به چاپ ندارد . و نظر بسیاری از مردم که در حال رفت و آمد شهری هستند را جلب می کنند. در حالی که در بیلبوردهای شهری فقط ممکن است یک نیم نگاه نظر شما را جلب کند. در کل تبلیغات به صورت تیزر شهری راهی مفید برای جذب مخاطبین بیشتر در حیطه کاری که در آن فعالیت می کنید می باشد.

ساخت تیزر موشن گرافی

 

تیزرها راهی برای انتقال مفاهیم از نوع رسانه ای هستند که گاهی از طریق انواع موشن گرافیک به جای تصاویر ثابت و از تصاویر متحرک و یا کارتونی برای جذب بیشتر مخاطبان استفاده می شود همچنین راهی مطمئن برای انتقال مفاهیم در شبکه های اجتماعی و وب سایت ها و همینطور تبلیغات تلویزیونی می باشد.

ساخت اینفوگرافیک و انیمیشن

از دیگر بهترین انواع تیزر تبلیغاتی می توان به اینفوگرافیک اشاره کرد. اینفو گرافیک به این معنا است که شما می توانید محتوا و کلیت کار خود را به صورت نمایش در بیاورید . با این عمل می توانید تاثیر بیشتری در ذهن مخاطبان داشته باشید و تخصص خود را به صورت برندینگ در بیاورید.

سوالات متداول تیزر تبلیغاتی

  • چقدر هزینه برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی نیاز است؟

هزینه های ساخت تیزر های تبلیغاتی با توجه به عواملی چون نوع تیزر، محل نمایش تیزر، حوزه کاری کسب و کار متقاضی تیزر و … تعیین می شود و نمی توان هزینه ثابتی را تخمین زد.

  • از کجا تیزر تبلیغاتی آماده تهیه کنیم؟

برخی وب سایت ها مانند FreePik به ارائه برخی پوستر و تیزر های تبلیغاتی به صورت رایگان یا پولی می پردازند. البته استفاده از این تیزر ها برای کسب و کار ها توصیه نمی شود چراکه هویت برند با استفاده از قالب های آماده حفظ نمی شود.

  • خودم می توانم تیزر تبلیغاتی بسازم؟

برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی بهتر است در زمنیه های گرافیکی مهارت داشته باشید تا بتوانید بهترین تیزر تبلیغاتی را بسازید. در غیر این صورت یک کار آماتور و غیر حرفه ای تولید خواهید کرد. بهتر است ساخت تیزر تبلیغاتی را به افراد متخصص در شرکت های تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ بسپارید.

مایا پینتمشاهده نوشته ها

Avatar for مایا پینت

در صورت وجود هرگونه سوال می توانید با شماره تماس های مجموعه تماس حاصل فرمائید. همچنین می توانید شماره خود را برای ما ارسال نمائید، تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *