تیزر تبلیغاتی چیست

ساخت تیزر تبلیغاتی یا Promotional teaser همیشه برای مخاطبین جذاب بوده است .

تیزر تبلیغاتی-مایاپینت

در قرن حاضر کسب و کارها با رونق تبلیغات خود به حداکثر سودآوری رسیده اند . اما معمولا نوع تبلیغات متفاوت می باشد تا در ذهن عموم تاثیر مثبتی داشته باشند . تبلیغات از نوع تیزر یکی از موثرترین راه ها برای نشان دادن ایده های خود به مخاطبین است.

روش هایی که میتوان تیزرهای تبلیغاتی را نشان داد متفاوت هستند . اما بهترین و کارامد ترین تیزرها از نوع تیزرهای تبلیغاتی تلویزیونی است . که با رعایت نکات اخلاقی و در نظر گرفتن ذهنیت مشتری و با توجه به عمده ترین نیازهای آنها میتوان تبلیغات بصری آماده نمود.

همچنین در بین همه تیزرهای تبلیغاتی ، تبلیغات موشن گرافیک نیز بسیار موثر و ماندگاری بالائی در ذهن مشتریان دارد .

در این روش انتقال مفاهیم به صورت انیمیشن می باشد که هم از تصاویر واقعی استفاده میشود و هم از تصاویر نیمه واقعی.

برای آشنا شدن با حرفه و مشاغل مختلف می توان از انواع تبلیغات از جمله تبلیغات انیمیشنی در یک کلیپ کوتاه استفاده کرد .

همچنین برند مورد نظر را میتوان به صورت بصری به تصویر در آورد . موسسات و سازمان ها با شخصیت سازی و طراحی کاراکتر دلخواه به صورت موشن یا استاپ موشن در حوضه کاری خود میتوانند فعالیتشان را به نحو احسنت نمایش دهند.

گرچه تبلیغات چاپی هم میتوانند موثر واقع شوند اما تحقیقات نشان میدهد که تبلیغات به صورت بصری در ذهن افراد ماندگارتر است.

با استفاده از به روز ترین ابزارهای مونتاژ فیلم میتوان این تیزرها را تهیه نمود.

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت-تیزر-تبلیغاتی-مایاپینت

تیزرهای تبلیغاتی معمولا کوتاه ، بین 5-15 ثانیه می باشند . چنانچه شما محصولی برای ارائه دارید و یا امکانات مالی شما این اجازه را میدهد ، ساخت یک تیزر راهی بسیار ساده برای بیشتر دیده شدن می باشد.شما با یک ایده بسیار ساده می توانید تیزر تبلیغاتی شگفت انگیز و منحصر به فرد خودتان متناسب با بودجه مالی درنظر گرفته شده را داشته باشید.

ساخت تیزر دارای 3 مرحله پیش تولید ، تولید و پس  تولید است.

در قسمت پیش تولید زمان تیزر بسیار کوتاه است ( معمولا بین 5-15 ثانیه) . ابتدا باید سعی کنید به دنبال یک پیام یا ویژگی اصلی که انتقال مفاهیم را به خوبی انجام می دهد باشید.

گروه مایا این کار را طی جلسات متعدد با بررسی شغل شما و استخراج ایده هایی بکر از جلسات مشارکتی انجام میدهد .

سپس یک سناریوی کوتاه برای تیزر با جزئیات کامل نوشته می شود اعم از موسیقی حرکات ،کاراکترها ، نوع فیلم برداری ، دیالوگ ، نورپردازی و…. که کلیه مسیر ساخت تیزر را مشخص میکند.

تولید تیزر تبلیغاتی

در مرحله تولید تمامی مراحلی که از پیش مشخص شده است طبق برنامه ریزی انجام میگردد .پس از تولید تیزر در محل مورد نظر و انتخاب بازیگران ، فیلم برداری شده و توسط تدوین گر ادیت میگردد. و در صورت لزوم افکت های بصری و حتی موشن به تیزر اضافه میگردد . تیزر شما حتی میتواند بدون استفاده از فضای رئال و فیلم برداری بوده و به شکل انیمیشن یا موشن گرافی باشد.

سپس در مرحله پس تولید ، تیزر ساخته شده در شبکه های مورد نیاز کاربر پخش میگردد.

انواع تیزر تبلیغاتی :

انواع-تیزر-تبلیغاتی مایاپینت

1- ساخت تیزر صنعتی :

اینگونه تیزرهای تبلیغاتی جهت عرضه بهتر کالا و معرفی بیشتر محصولات یک کارخانه یا شرکت تولیدی میباشد که  صاحبان اینگونه مشاغل با هدف برندیگ کردن محصول خود اقدام به ساخت چنین تیزرهایی می کنند . محصول و تمامیه فرایند تولید از مرحله اول تا مرحله آخر که نظارت و کنترل کیفی و کمیت محصول می باشد را درقالب یک فیلم چند دقیقه ای به تصویر میکشند و این امکان را برای افرادی که مقدور به بازدید از کارخانه ها نیستند را فراهم میکند تا نظاره گر پروسه تولید یک محصولی که به طور روزمره از آن استفاده میکنند ، باشند.

2- ساخت تیزر تلویزیونی :

اینگونه تیزرهای تبلیغاتی از رایج ترین نوع تبلیغات می باشد . هرگاه بحث از تبلیغات باشد اکثر صاحبین مشاغل در لحظه ی اول به یاد تبلیغات و آگهی های بازرگانی می افتند که بسیار در ذهن مخاطبین تاثیر گذار خواهد بود. به خصوص آگهی هایی که در بین سریال ها پخش میشود تاثیر به سزایی در ذهن تماشاگران خواهند داشت.

3- ساخت تیزر برای شبکه های اجتماعی

برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی ابتدا باید فهمید که کدام یک از شبکه های اجتماعی مخاطبان بیشتری دارد . سپس در آن برنامه شروع به گذاشتن کلیپ ها و انواع تبلیغات کنید . زیرا درصد مشاهده تیزرتبلیغاتی نسبت به خواندن مطالب بسیار بیشتر است . همانطور که تحقیقات نشان داده ، بسیاری از مردم از برنامه اینستاگرام نسبت به شبکه های اجتماعی دیگر ، بیشتر استفاده میکنند و در آن از تبلیغات وسیعی استفاده می شود ، تا بتوان مشتریان بیشتری جذب کرد .

در واقع کسب و کارها این روزها اینترنتی شده است . با داشتن یک سایت قوی و قرار دادن تیزر کوتاه تبلیغاتی که چه بهتر است با یک فیلم برداری کوتاه از محصولات و یا با ایفاگری افراد برجسته و محبوب ،یا طراحی کاراکتر بتوان بهترین و ماندگارترین کلیپ ها را ساخت تا در ذهن مخاطبین بیشترین تاثیر را داشته باشد و سبب شود مخاطبان ، کلیپ های شما را به اشتراک بگذارند تا افراد بیشتری بیننده آن ها باشند . همینطور این تیزرها به بهینه سازی و سئو سایت شما کمک بسیار فراوانی میکند تا موتورهای جستجو در پیدا کردن نام تجاری شما فعال تر عمل کنند. علاوه بر تمام شبکه های اجتماعی ، سرویس های رایگان همچون آپارات وجود دارند که شما میتوانید ابداعات و کارهای خلاقانه ی خود را در آن به صورت کلیپ های نمایشی قرار دهید تا افراد بیشتری تماشاگر برنامه های شما باشند.

تیزر های شهری

اکثرا ما دیده ایم که در بعضی از خیابان های شهر از تلویزیون هایی استفاده شده که تبلیغات در آن به صورت فیلم کوتاه نمایش داده میشود . هنگامی که پشت چراغ قرمز قرار میگیرید میتوانید این تصاویر و یا کلیپ های تبلیغاتی را بهتر ببینید . شاید این سوال پیش بیاید که در این روش ممکن است تصاویر برای مدت زمانی قطع شوند اما اگر از تلویزیون هایی که دارای صفحه نمایشگر LED باشند استفاده کنید تصاویر شما هیچگاه در اثر آفتاب و یا باران از بین نمی روند .

در واقع این صفحه نمایشگرها کار همان بیلبوردها را انجام میدهند . با این تفاوت که در این حالت امکان عوض کردن تصاویر وجود دارد و دیگر نیازی به چاپ ندارد . همچنین نظر بسیاری از بیننده ها را جلب میکنند در حالی که در بیلبوردهای شهری فقط ممکن است یک نیم نگاه نظر شما را جلب کند. در کل تبلیغات به صورت تیزر شهری راهی مفید برای جذب مخاطبین بیشتر در حیطه کاری که در آن فعالیت میکنید است.

ساخت تیزر موشن گرافی

تیزرها راهی برای انتقال مفاهیم از نوع رسانه ای هستند . که گاهی از طریق انواع موشن گرافیک به جای تصاویر ثابت ، از تصاویر متحرک استفاده میشود . و راهی مطمئن برای انتقال مفاهیم در شبکه های اجتماعی و وب سایت ها و همینطور تبلیغات تلویزیونی از آن ها استفاده میشود.

ساخت اینفوگرافیک و انیمیشن

اینفو گرافیک به این معنا است که شما میتوانید محتوا و کلیت کار خود را به صورت نمایش در بیاورید . با این عمل می توانید تاثیر بیشتری در ذهن مخاطبان داشته باشید و تخصص خود را به صورت برندینگ در بیاورید.

در این مطلب سعی بر آن بود با تیزر تبلیغاتی و مراحل ساخت آن آشنا شوید .

مقالات تیزر تبلیغاتی

خمسهمشاهده نوشته ها

نصیبه خمسه فارغ التحصیل کارشناسی زبان انگلیسی که به دلیل علاقه و رشته تحصیلی خود ، ابتدا به عنوان مترجم و محتوا کار ، سپس به عنوان عضوی از تیم سئو مایاپینت مشغول به کار شدم در نتیحه بهینه سازی و سئو سایت شما را میتونم به صورت حرفه ای انجام بدم و رتبه سایتتون را به صفحه اول گوگل برسانم . در صورت هر گونه سوال هم می تونید با شماره تماس 021-66943753 تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با مجموعه مایا پینت بیشتر آشنا بشید :

مجموعه مایا پینت با داشتن کادری متخصص و جوان در حوضه تبلیغات و با در نظر گرفتن همه جوانب بصری در شکوفائی و رونق یک کسب و کار ایده پردازی هائی منحصر به فرد ، همچنین خلاقیت در ایجاد اثری ماندگار در ذهن و روح مخاطبین با استانداردهای زیبائی شناسی به صورت کاملا حرفه ای ، هنر دیده شدن را برای شما به سادگی به ارمغان می آورد .

مخاطبین شما کارفرمایان گرامی ، با ابزار تبلیغاتی ، کالا یا خدماتتان آشنا خواهند شد . استفاده درست و به موقع از ابزارهای تبلیغاتی همچون تبلیغات رسانه ای ، دیجیتال ، نوشتاری ، همایش و... قطعا موثرترین سلاح ها برای پیشبرد اهداف تجاری و رقابتی می باشد .

مجموعه مایا پینت با فراهم آوردن بهترین گزینه ها حضور برجسته و دائمی را در فضای پر چالش تبلیغات و رسانه برای کارفرمایان فراهم می کند .

درباره-مایا-پینت
درباره-مایا-پینت