اجرای بهترین تبلیغات در فضای مجازی

تبلیغات مجازی از روش های تبلیغات برندها و کسب و کارها است که پس از ترویج اینترنت به یکی از روش های متداول تبلیغاتی تبدیل شد. تبلیغات همانطور که از اسمش پیدا است، با استفاده از اینترنت و در فضای مجازی انجام می شود و با توجه به استفاده گسترده کاربران از فضای مجازی و اینترنت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تبلیغات مجازی به روش های متفاوتی انجام می شود، از همین رو این مقاله را به بررسی راه های تبلیغات مجازی اختصاص داده ایم.

تعریف تبلیغات در فضای مجازی

تعریف تبلیغات در فضای مجازی

تبلیغات در فضای مجازی به نوعی از تبلیغات گفته می شود که در آن از اینترنت به عنوان یه کانال ارتباطی بین برند و مخاطبان آن برای تبلیغات و تاثیر گذاری روی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی فعالیت های تبلیغاتی اعم از نمایش نام و لوگو، شعار های تبلیغاتی و تصاویر تبلیغاتی که در پایگاه های اینترنتی و فضای مجازی برای معرفی یک برند و ارائه خدمات یا محصولات آن انجام می شوند، در مقوله تبلیغات در فضای مجازی می گنجند.

انواع تبلیغات در فضای مجازی

تبلیغات در فضای مجازی انواع متفاوتی دارد که این انواع با توجه به کانالی که ساتفاده می کنند دسته بندی می شوند؛ برخی از مهم ترین انواع تبلیغات مجازی را در ادامه خواید دید:

 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی:

  • شبکه های اجتماعی با اپلیکیشن هایی گفته می شود که افراد می توانند از طریق آن ها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند؛ برخی از مهم ترین شبکه های اجتماعی شامل: فیس بوک، اینستاگرام، تلگرام و توییتر می باشند.
 • تبلیغات در موتور های جستجو:

 • در SEO از طریق بهینه سازی محتوای سایت در بین سایت های صفحات اول موتور های جستجو قرار خواهید رفت؛ در حالی که با تبلیغات در موتور های جستجو یا SEM شما با پرداخت هزینه می توانید در موتور های جستجو حضور موثر داشته باشید.
 • تبلیغات کلیکی:

 • در این روش تبلیغات شما روی یک وب سایت پربازدید قرار می گیرد و به ازای کلیک شما مبلغی را به تبلیغ کننده پرداخت خواهید کرد.
 • تبلیغات نمایشی: در این نوع تبلیغ مجازی، بنر وب سایت شما روی یک وب سایت پر بازدید قرار خواهد گرفت.
 • تبلیغات اپلیکیشنی:

 • با پرداخت هزینه مشخصی به توسعه دهندگان یک اپلیکیشن شما می توانید تبلیغات خود را در این اپلیکیشن ها به نمایش در بیاورید.
 • رپورتاژ:

 • این نوع تبلیغات در واقع نوعی مقاله است که به صورت یک مطلب علمی روی یک وب سایت پربازدید به نمایش درآمده و هدف آن تبلیغ یک وب سایت یا خدمات و ارائه محصولات یک برند است.

خدمات تبلیغات مجازی

خدمات تبلیغات مجازی

خدمات تبلیغات در فضای مجازی اغلب توسط شرکت های تبلیغاتی یا آژانس های تبلیغاتی ارائه می شوند. ارائه خدمات تبلیغات در فضای مجازی تا حد زیادی به نوع کسب وکار و حوزه فعالیت برند بستگی دارد. برخی از مهم ترین خدمات که در زمینه تبلیغات مجازی توسط شرکت ها و آژانس های تبلیغاتی ارائه می شوند شامل بهینه سازی محتوای سایت برای موتورهای جستجو، تبلیغات در پلتفرم های تبلیغاتی گوگل یا دیگر موتور های جستجو، طراحی و مدیریت تبلیغات در شبکه های اجتماعی، تهیه ریپورتاژ و تبلیغات از طریق بک لینک های هدفمند، طراحی اپلیکیشن یا تبلیغات در اپلیکیشن ها، طراحی بنر و تبلیغات کلیکی در وب سایت های مختلف و برنامه ریزی و راهبرد تمامی فعالیت های تبلیغات مجازی می باشد.

بهترین نوع تبلیغات در فضای مجازی

بهترین نوع تبلیغات در فضای مجازی

نوع تبلیغی که برای برند موثر واقع می شود بستگی به حوزه فعالیت برند خواهد داشت و ممکن است برای هر برند نوعی تبلیغات موثر باشد؛ از همین رو نمی توان با قطعیت گفت که کدام نوع تبلیغات مجازی برای یک برند موثر واقع خواهد شد. با این حال می توان گفت با توجه به علاقه مردم به شبکه های اجتماعی و استفاده گسترده از آن ها می توان گفت از موثر ترین روش های تبلیغ در فضای مجازی، تبلیغ در شبکه های اجتماعی است. علاوه بر آن استفاده از تبلیغات در موتور های جستجو نیز برای بالا بردن و توسعه وب سایت از تاثیر زیادی برخوردار است و باعث افزایش ترافیک سایت و بهتر دیده شدن آن می شود.

مزایای تبلیغات در فضای مجازی

تبلیغات در فضای مجازی می تواند مزایای زیادی برای برند و کسب و کار داشته باشد و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های تبلیغات در فضای مجازی می شود. برخی از مهم ترین مزایای تبلیغات در فضای مجازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه کمتر: استفاده از روش های مجازی تبلیغات از جمله روش های مقرون به صرفه تبلیغات است.
 • نتیجه مطلوب تر: با توجه به نفوذ زیادی که اینترنت و فضای مجازی در زندگ مردم دارد، تبلیغات در پلتفرم های شبکه های مجازی می تواند تاثیر زیادی در گسترش و معرفی برند داشته باشد و از همین رو نتیجه بهتری داشته باشد.
 • مخاطب یابی هدفمد: با استفاده از اینترنت و بررسی اطلاعات حاصل از فعالیت مخاطبان می توان مخاطبانی که برای برند سودمند هستند را شناسایی کرده و با توجه به آن ها به تبلیغات موثر پرداخت.
 • قابلیت آپدیت و ویرایش اطلاعات: پس از ارائه تبلیغات و در صورت بروز خطا یا تغییرات در برند به راحتی و بدون هزینه های اضافه می توان تبلیغات را ویرایش و به روز رسانی کرد.
 • قدرت زیاد در برندینگ: برندینگ یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که در تبلیغ باید به آن توجه کرد، برندینگ است. برندینگ باعث می شود کسب و کار شما ویژگی های منحصر به فرد خود را حفظ کرده و نسبت به دیگر برند هایی که در حوزه های مشابه فعالیت می کنند، متمایز باشد. تبلیغات مجازی در زمینه برندینگ می تواند بسیار قدرتمند ظاهر شود.

برای دریافت فایل pdf این مقاله به روی لینک زیر کلیک کنید.

راه های تبلیغات مجازی

سوالات متداول راه های تبلیغات مجازی

 • هزینه تبلیغات در فضای مجازی چگونه است؟
  • هزینه تبلیغات در فضای مجازی می تواند با توجه به عوامل مختلفی از جمله تبلیغ کننده، نوع فعالیت کسب و کار و نوع کانال تبلیغاتی مورد استفاده ممکن است تغییر کند و بهتر است برای تعیین قیمت ها با شرکت یا آژانس تبلیغاتی مورد نظر تماس حاصل فرمایید. و یا با شماره تلفن ۸۸۶۴۰۱۹۷ با ما در ارتباط باشید.
 • چگونه از خدمات تبلیغات در فضای مجازی استفاده کنیم؟
  • بهترین روش برای استفاده از خدمات و تبلیغات در فضای مجازی و همچنین آگاهی نسبت به اهمیت تبلیغات در فضای مجازی مراجعه به مشاورین تبلیغات و شرکت ها یا آژانس های تبلیغاتی است که در حوزه مورد نظر شما فعالیت می کنند. این روش از امن ترین و تضمین شده ترین روش ها برای رسیدن به اهداف تبلیغاتی برند شما است.
 • آیا تبلیغات در فضای مجازی تاثیر قطعی خواهد داشت؟
  • به طور کلی نمی توان گفت تضمینی برای تبلیغات وجود دارد؛ با این حال تبلیغات در فضای مجازی تاثیر زیادی در توسعه برند خواهد داشت و می توان با استفاده از روش های مناسب تبلیغات مجازی تاثیر این روش ها را چند برابر کرد.
 • آیا استفاده از یک نوع تبلیغات مجازی کافی است؟
  • پاسخ این سوال می تواند با توجه به حوزه فعالیت برند شما متفاوت باشد؛ برای برخی برند ها ممکن است تنها یک نوع تبلیغات مجازی کافی باشد و از بهترین تاثیر را داشته باشد، در حالی که برای برخی دیگر از برند ها ممکن است چند نوع روش مورد نیاز باشد.

مایا پینتمشاهده نوشته ها

Avatar for مایا پینت

در صورت وجود هرگونه سوال می توانید با شماره تماس های مجموعه تماس حاصل فرمائید. همچنین می توانید شماره خود را برای ما ارسال نمائید، تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *