کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی از اجزای جدایی ناپذیر دنیای امروز است. اینترنت نفوذ بسیاری در زندگی روزمره دارد. اغلب افراد تمایل دارند به صورت اینترنتی و از راه دور به فعالیت های خود بپردازند. بررسی ها نشان می دهد در این دوران بیش از ۸۰ درصد مردم تمایل خرید و استفاده از خدمات به صورت غیر حضوری را دارند. همین امر سبب شده است که داشتن کسب و کار اینترنتی یک برگ برنده برای شما محسوب شود؛ چراکه با یک کسب و کار اینترنتی قادر خواهید بود از راه دور به تعداد بیشتری از مشتریان و متقاضیان فارغ از محل سکونت آن ها خدمت رسانی کنید و همین امر موجب می شود که سود و بازخورد شما از ارائه خدمات به صورت حضوری بیشتر شود.

اما برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی باید از روش ها و ابزار های ویژه دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید؛ زیرا این ابزار ها برای دیده شدن و معرفی شما به مشتری هایتان ضروری است. در ادامه این مقاله قصد داریم روش هایی که استفاده از آن ها برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی لازم است را مورد بررسی قرار دهیم.

شرکت تبلیغاتی برند سازی

اولین قدم برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق شناختن یک برند و معرفی و ارائه خدمات با استفاده از آن برند است. برند یا نام تجاری از اصلی ترین عوامل رونق کسب و کار است و همین نام تجاری است که باعث می شود یک برند در ذهن مشتریان ماندگار شود و به شهرت برسد. برند یک محصول یا خدمت، شامل ویژگی هایی از جمله نام، ویژگی، استاندارد های طراحی شده برای آن محصول است که باعث می شود نسبت به دیگر محصولات متمایز باشد. نام یک برند پایه تمامی ارتباطات و تبلیغات آن برند است، به همین دلیل برند هویت کسب و کار شما است و بسیار حائز اهمیت است.

شرکت های تبلیغاتی در زمینه برندسازی نیز فعالیت می کنند و می توانند با توجه به اهداف، خدمات ارائه شده یا محصولات تولیدی توسط کسب و کار و قالب کسب و کار به طراحی و ساخت یک نام و نشان تجاری مناسب برای برند شما بپردازند. با یک نام و نشان تجاری مناسب و منحصر به فرد که بر طبق اصول مناسبی ساخته شده است، تصویر صحیحی از شما ارائه می دهد و همین موضوع سبب می شود بتوانید با برند های دیگر به رقابت درست بپردازید.

بازاریابی اینترنتی محصولات

بازاریابی اینترنتی به مجموعه روش هایی گفته می شود که باعث جذب مشتری برای یک برند یا کسب و کار از طریق اینترنت می شود. با تحقیق در مورد بازاریابی اینترنتی متوجه خواهید شد که روش های بازاریابی از طریق اینترنت بسیار گسترده و متنوع هستند که تنها توسط افرادی که در زمینه بازاریابی اینترنتی تخصص دارند، می توانند به بهترین شکل انجام شوند.

از جمله روش های بازاریابی اینترنتی که به صورت تخصصی انجام می شود، سئو یا بهینه سازی سایت می باشد. متخصصان سئو پس از طراحی سایت برای برند شما، با ایجاد تغییراتی در این سایت باعث بالا رفتن رتبه بندی سایت در موتور های جستجو و نمایش سایت در صفحه های اول مرورگر می شود. با نمایش سایت در صفحات اول جستجو احتمال کلیک روی لینک سایت برند بالا رفته، ترافیک سایت بیشتر شده و در نتیجه احتمال خرید بالا می رود. مجموعه این عوامل باعث افزایش سود برند می شوند.

 علاوه بر سئو، بازاریابی در شبکه های اجتماعی یا ایمیل نیز از جمله روش های بازاریابی اینترنتی موثر است. یکی دیگر از روش های موثر و کارآمد بازاریابی اینترنتی محصولات، بازاریابی تبادلی است.

در این نوع بازاریابی با قرار دادن تبلغات برند یا کسب و کار شما در سایت ها، اپلیکیشن های پربازدید یا پیج های مختلف بازدید سایت یا پیج برند در شبکه های اجتماعی بالا می رود و همین امر باعث بیشتر دیده شدن برند و کسب و کار شما می شود. به منظور بالا بردن بازدید و بازخورد سایت بایستی محتوای مرتبط با کسب و کار یا برند خود تولید کنید تا بتوان روش های سئو را روی آن پیاده کرد.

پذیرش تبلیغات در اینستاگرام

پذیرش تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات و تبادل در اینستاگرام از روش های بازاریابی اینترنتی کارآمد می باشد که امروزه به فراوانی از آن استفاده می شود و در دیده شدن برند و کسب و کار تاثیر بسیاری دارد؛ چراکه تبلیغات در اینستاگرام برای برند ها پر بازدیدترین و پربازده ترین روش تبلیغات در شبکه های اجتماعی است.

طبق آمار های جدید میلیون ها ایرانی از پلت فرم اینستاگرام استفاده می کنند و برند های مورد علاقه شان را از این طریق دنبال می کنند. بنابراین تبلیغات در این پلت فرم می تواند به گسترش برند شما کمک زیادی کند. تبلیغات در اینستاگرام انواع متفاوتی دارد؛ برخی از این روش ها شامل تبلیغات بازدیدی، تبلیغات ساعتی، تبلیغات در استوری و افزایش ایمپرشن پست ها می باشند.

انواع بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی از مهم ترین روش هایی است که در معرفی و گسترش برند می تواند تاثیر داشته باشد. محتوا تعاریف گسترده و متفاوتی دارد. به طور کلی می توان گفت به تصاویر، ویدیو، مقاله، متن یا کتاب های الکترونیکی که در پلتفرم های مختلف به اشتراک گذاشته می شود همگی نوعی محتوا هستند. محتوا تاثیر زیادی در جذب مخاطب و مشتری دارد. بازاریابی محتوا به ساخت و تولید محتوایی گفته می شود که بتواند در جذب مشتریان و افزایش بازخورد و خرید و در نتیجه افزایش اعتبار و سود برند موثر واقع شود.

بازاریابی محتوا انواع متفاوتی دارد که در ادامه برخی از انواع محتوا را معرفی می کنیم:

 • محتوای متنی: این نوع محتوا در بازاریابی اینترنتی به خصوص سئوی سایت تاثیر فراوانی دارد و با توجه به کلید واژه های پرکاربرد مرتبط تولید می شود. این نوع محتوا خود انواع مختلفی از جمله پست وبلاگ، کتاب های الکترونیکی، سوالات متداول در مقالات، دانشنامه و مقالات دارد.
 • محتوای بصری یا تصویری: این نوع محتوا تاثیر زیادی در جلب توجه و اعتماد مشتری به برند شما دارد و شامل هرگونه محتوای قابل دیدن مانند تصویر، ویدیو، اینفوگرافی، موشن گرافیک، انیمیشن و استاپ موشن می باشد.

شرکت بازاریابی اینترنتی

شرکت های بسیاری وجود دارد که امروزه در زمینه بازاریابی اینترنتی فعالیت می کنند و خدمات متنوعی را در زمینه دیده شدن شما در شبکه های اجتماعی و دیگر پلت فرم های مرتبط با اینترنت ارائه دهند. این شرکت ها خدماتی از جمله ساخت و طراحی سایت، سئوی سایت، تبلیغ در گوگل، طراحی اپلیکیشن مرتبط با برند شما، طراحی ربات تلگرام، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، مشاوره بازاریابی، مشاوره طراحی سایت، مدیرت و اجرای اهداف تبلیغاتی را ارائه می دهند. با استفاده از خدمات این شرکت ها می توانید کسب و کار اینترنتی خود را به بهترین شکل ممکن گسترش دهید.

سوالات متداول درباره کسب و کار اینترنتی

 • هزینه استفاده از خدمات بازاریابی اینترنتی چگونه است؟
  • خدمات بازاریابی اینترنتی گستردگی زیادی دارند و با توجه به اهداف برند مشتری و خدمات مورد استفاده ممکن است هزینه ها جابه جا شوند و به همین دلیل نمی توان هزینه مشخصی برای آن تعیین کرد. علاوه بر آن شرکتی که بازاریابی اینترنتی برند شما را انجام می دهد نیز می تواند در تعیین هزینه ها نقش داشته باشد.
 • تعرفه استفاده از روش های تبلیغات در اینستاگرام چگونه است؟
  • با توجه به نوع روشی که برای تبلیغ در اینستاگرام انتخاب می کنید تعرفه ها می تواند متغیر باشد. به عنوان مثال تبلیغات بازدیدی با توجه تعداد بازدید تبلیغ شما محاسبه می شود. هر چه تعداد بازدید های تبلیغ شما بیشتر باشد، هزینه تبلیغ بیشتری باید بپردازید.
 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی چه مزایایی دارد؟
  • شبکه های اجتماعی شامل اینستاگرام، تلگرام، توییتر، لینکدین و… امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند؛ به همین دلیل تبلیغ برند در این شبکه ها می تواند بازدهی بالایی داشته باشد و با کمترین هزینه و زمان بیشتری بازخورد را داشته باشد.
 • چگونه می توان یک کسب و کار اینترنتی را آغاز کرد؟
  • به عنوان اولین قدم برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی می توانید اهداف خود را تعیین کرده و برنامه ریزی بلند مدتی برای کسب و کار خود انجام دهید. همچنین می توانید ایده های خود را در زمینه کسب و کار خود یادداشت کنید. سپس می توانید با یک شرکت بازاریابی برند سازی تماس حاصل فرمایید و با توجه به مشاوره های کارشناسان بازاریابی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کرده و پیش ببرید.

مایا پینتمشاهده نوشته ها

Avatar for مایا پینت

در صورت وجود هرگونه سوال می توانید با شماره تماس های مجموعه تماس حاصل فرمائید. همچنین می توانید شماره خود را برای ما ارسال نمائید، تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *